Oyuncu-FoRUmU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaTAM oYUNLARLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Marvel Ultimate Alliance inceleme

4 posters
YazarMesaj
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

Marvel Ultimate Alliance  inceleme Empty
MesajKonu: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 9:26 am

Çocukluğumda tüm yaşıtlarım gibi ben de Marvel'in çizgi romanlarını okuyarak ve çizgi filmlerini izleyerek büyüdüm, o çizgi romanlardaki karakterlere özendim ve onlar gibi olmaya çalıştım. Zaten kim çocukluğunda Spider Man, Fantastic 4 ve The Hulk'ın çizgi filmlerini izleyip de onlara özenmemiştir ki? Büyüdükçe ise Marvel evreninin ne kadar geniş bir evren olduğunu ve benim bu evren hakkında bildiklerimin ise anca koca okyanusta küçük bir damla olduğunu anladım. (Evet, sadece Spider Man, Fantastic 4 ve The Hulk'ı biliyordum.) Tabi zamanla aşağı yukarı tüm Marvel karakterlerini ve hikayelerini öğrendim. Marvel ise gün geçtikçe ününe ün katmaya devam etti ve çizgi romanları teker teker beyaz perdeye uyarlanmaya başladı. Kimi film çok başarılı olurken kimisi ise bekleneni veremedi. Marvel kahramanları artık 2 boyutlu olmaktan kurtulmuş ve beyaz perdeyi keşfetmişlerdi. Tabi bu da yetmedi ve Marvel evrenini kapsayan birçok bilgisayar oyunu yapıldı, ama çoğu oyun sırf reklam amaçlı yapıldığı için başarılı olamadı, ta ki X-Men Legends gelene kadar... 2004 yılında Raven Software PS2 platformu için piyasaya sürdüğü X-Men Legends ile herkesi şaşırttı. Çünkü yıllar boyu FPS oyunları ile tanıdığımız Raven Software karşımıza aksiyon-RPG oyunu ile çıkmıştı, oyun Diablo vari bir oynanışa sahipti ama karakterlerimizin hareketlerini ve dövüşünü biz kontrol ediyorduk. Oyun oldukça tutuldu ve geçtimiz sene ise devam oyunu X-Men Legends: Rise of Apocalpyse piyasaya sürüldü, bu oyunun da ilk oyundan aşağı kalır yanı yoktu ve sevilip oynandı. Bu iki oyun ile tüm Marvel ve X-Men hayranları mest olmuştu. Bunun ardından geçen sene Raven Software, tüm Marvel evrenini kapsayacak bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıkladılar, evet karşınızda Marvel: Ultimate Alliance.

Whose Side Are You On?

Oyunu anlatmaya geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum, oyun henüz piyasaya sürülmemişken oyundan oldukça kuşkuluydum, çünkü yayınlanan videoların X-Men Legends oyunundan hiçbir farkı yoktu, sadece yeni karakterler eklenmiş ve oynanış aynı gibime geliyordu, neyse ki Raven Software beni yanılttı ve oyunu oldukça beğendim. Oyun, Dr. Doom'un S.H.I.E.L.D.'ın uçak gemisine saldırmasıyla başlıyor ve S.H.I.E.L.D.'in yöneticisi Nick Furry bu saldırıya karşılık vermek için en yakındaki süper kahramanları çağırıyor, ama neden Dr. Doom'un böyle bir işe kalkıştığını ve süper kahramanlara saldırdığını anlayamıyoruz, tek yapmamız gereken helikopteri kurtarmak ve soruların cevaplarını sonraya bırakmak. Oyunda ilerledikçe anlıyoruz ki Dr. Doom, Mandarin, Mephisto, Loki, Galactus'un da aralarında yer aldığı tüm kötüleri bir araya toplayarak Masters of Evil adında bir grup kurmuş ve amacı tüm gücünü toplayarak dünyayı ele geçirmek. Oyun boyunca Atlantis, Mandarin'in Sarayı, Dr. Doom'un Latverian şatosu gibi Marvel evrenin birçok yerinde savaşıp Dr. Doom�un kötü emellerine ulaşmasını engellemeye çalışıyoruz.

Oyuna Spider Man, Thor, Wolverine ve Captain America dörtlüsü ile başlıyoruz, bölümlerde ilerledikçe ise kendi kahramanlarımızı seçebilme imkanı bize sunuluyor. İlk başta açık olan 18 kahramandan seçimimizi yapabiliyoruz. Bu kahramanlar arasında Iron Man, Fantastic 4 ve X-Men karakterleri gibi tanıdık isimlerin yanı sıra daha çok çizgi romanlarda adı geçen Spider Woman, Luke Cage ve Deadpool gibi kahramanlar da yer alıyor. Oyun boyunca ilerledikçe ise Daredevil, Dr. Strange, Ghost Rider ve Silver Surfer gibi kahramanlar açılıyor. Kahramanların oyun içindeki konuşmaları kişiliklerini yansıtıyor, Spider Man herşey ile dalga geçerken, Wolverine genellikle kızgın bir halde polemiklere giriyor. Ama şunu belirtmemde fayda var, oyundaki kahramanlar dengeli olarak hazırlanmamışlar, Wolverine çok güçlü iken Spider Woman onun yanında çok güçsüz kalabiliyor. (Aslında bir bakıma da gerçekçi) Bu da en güçlü kahramanlara saplanıp oynamanıza yol açıyor, kendi adıma konuşayım oyunu Wolverine, Spider Man, Storm ve Human Torch dörtlüsü ile bitirdim. Şunu söyleyebilirim ki bu dörtlü oyunun en güçlü dörtlüsü, tabi herkesin oynayışı farklıdır ama genel anlamda bu karakterler oldukça güçlü yapılmışlar.

Marvel Ultimate Alliance  inceleme 9

Marvel Ultimate Alliance  inceleme 7

Marvel Ultimate Alliance  inceleme 18

Marvel Ultimate Alliance  inceleme 19

Marvel Ultimate Alliance  inceleme 31
kayabas
Albay
Albay
kayabas

Kadın
İş Ve Hobiler : www.oyuncu-forumu.tr.cx, kızlar, AVATAR, drake & josh
Lakap : Cücü

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 10:09 am

bu oyun tam 3 boyutlu savaş oyunu sevenler için
http://www.oyuncu-forumu.tr.cx
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek
İş Ve Hobiler : RaP ve Forum
Lakap : ÇoKoNaT

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimeC.tesi Ara. 06, 2008 11:28 am

saol
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 1:22 am

ayyyyyyyyy bu oyunu ben çok seviodum
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 1:23 am

abim in geçemediği bölümleri ben geçiodum
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 1:24 am

abi bu oyunu yüklesene yinee
Fanatik_GSli
Binbaşı
Binbaşı
Fanatik_GSli

Erkek
İş Ve Hobiler : Basketbol Ve Galatasaray

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 9:00 am

saol
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek
İş Ve Hobiler : RaP ve Forum
Lakap : ÇoKoNaT

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 9:33 am

can öyle bi flood yapmışsın qi..... istesem öle flood yapamam
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Marvel Ultimate Alliance inceleme   Marvel Ultimate Alliance  inceleme Icon_minitimeÇarş. Şub. 04, 2009 8:33 am

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Marvel Ultimate Alliance inceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Marvel: Ultimate Alliance
» Capoeira Fighter 3 Ultimate World Tournament