Oyuncu-FoRUmU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaTAM oYUNLARLatest imagesKayıt OlGiriş yap

The Matrix: Path of Neo inceleme

5 posters
YazarMesaj
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

The Matrix: Path of Neo inceleme Empty
MesajKonu: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 2:55 pm

İki saattir kara kara düşünüyorum Matrix konulu bir şeye nasıl giriş yazılır diye. Çünkü ne yazarsam yazayım ilgili diğer yazılardan farklı bir şey yazamayacağım belli. Matrix hakkında bu güne kadar yazılıp çizilmemiş bir şey kalmamıştır herhalde. Bu yüzden bilmişlik taslayıp oyunlardan, filmlerden, kitaplardan ayrı ayrı bahsedip sizi sıkmayacağım. Ama kısa kısa değinirsem de bana kızmayın Smile

Bildiğiniz gibi Matrix çılgınlığı 1999 yılında Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin aynı adlı sinema filmiyle hayatımıza girdi. Beyaz perdeye yansıtıldığından çok kısa bir süre sonra yapımcıları bile şaşırtan fırtınalar kopararak çok büyük bir başarı elde etmiş, küçük büyük herkes bu dalgadan nasibini almıştı. Öyle ki her siyah pardösü giyen kişiye "Voo Matrix!" gibi iğrenç cümlelerle rezil eder olmuştuk. Eleştirmenlerce de övgüler alan The Matrix, o yıl 3 Oscar heykelciğini de götürmüştü. Bu büyük ilgiden hemen sonra Wachowski kardeşler devam filmlerini müjdelediler. 2003 yılında altı ay arayla vizyona giren devam filmleri Matrix'e olan ilgiyi hat safhaya taşıdı. İlk filmi devam filmlerine göre kısıtlı bir bütçeyle çeken biraderler için kesenin ağzı iyice açılmıştı. Onlar da karşılık olarak ilk filmde kullanılan efekt sayısını beş katına çıkardılar. Görsel efekt Oscar'ı alan bir filmin efektleri beş katına çıkarılırsa ne olur düşünün. Gerçekten de bu iki yeni film hayranlarına görsellik şovu yaparak gönülleri yeniden fethetmişti. Matrix Reloaded ve Revulutions eleştirmenler tarafından beğenilmese de benim gibi birçok Matrix sever eminim filmlerden memnun kalmıştır. Zaten eleştirmenler filmleri ne kadar kötülerse kötülesinler hep kazanan yapımcılar olur. Matrix isminin bu kadar ilgiden sonra ticari amaç içinde kullanılması kaçınılmaz oldu. İşporta tezgahlarındaki güneş gözlüklerini saymazsak, iki kitap, iki oyun ve bir çizgi animasyon serisi üçüncü filmde biten efsaneyi devam ettirmeye çalıştılar. Ama ne kadar başarılı oldular bilemiyorum. Kitapları ve çizgi seriyi bir kenara bırakırsak 2003 yılında piyasaya çıkan Enter The Matrix bazı eksileri yüzünden eleştirilmiş, Neo, Trinity, Morpheus gibi ana karakterlerin kontrol edilememesi yüzünden üvey evlat muamelesi görmüştü. Geçen sene piyasaya çıkan Matrix Online da ilk Matrix oyunundan başarılı olmasına rağmen klasik olamamıştı. Bakalım yeni oyun nasıl?

Sen seçilmiş kişisin Thomas... Öeh! Neo daha iyi

Oyunumuzun konusuyla başlayalım. Konu olarak filmler temel alınsa da ana konu üzerinde bazı eklemeler ve değişiklikler yapılmış. Mesela oyunun başında Neo'nun çalıştığı şirketten ajanlara yakalanarak değil Trinity ile beraber motorla kaçıyoruz. Ayrıca Neo'nun nasıl Kung Fu (Jiujitsu da olabilir) öğrendiğini alıştırma bölümlerinde detaylı bir biçimde öğreniyoruz. Konuyu filmlerden daha kapsamlı bir biçimde görmek güzel bir şey sayılabilir. Oyun tabii ki ilk filmden başlıyor. Bölümleri geçtikçe diğer filmleri oynayabiliyoruz. Daha sonra istersek eski bölümlere geri dönebiliyoruz. Asıl konuyu kısaca özetlemek gerekirse; gerçek adı Neo mu yoksa Thomas mı olduğu tam belli olmayan karakterimize rahat batar ve kendisi kırmızı hapı seçerek tam anlamıyla "bitik" bir dünyada yaşamaya karar verir. Ağacın, kuşun, böceğin olduğu bir dünyada yaşamak varken yerin altı daha bir cazip gelir kendilerine. "Evet, konunun özeti kısaca bu" demeyeceğim merak etmeyin. Eğer dersem büyük ayıp etmiş olurum. Ama uğruna kitaplar yazılan Matrix gibi bir mitin konusunu böyle tek bir paragrafa sığdırmak hakikaten zor bir iş. Konuyu nereden ele alırsak alalım ayrı ayrı bir sürü hikaye çıkıyor ortaya. Ama iyice yüzeyselleştirirsek; yapay zeka icat edilmiş, makineler ve insanlar arasında savaş çıkmıştır. İnsanlar gün geçtikçe makinelere yenilerek yerin altına sürülmüşlerdir. Bunun üzerine insanları bu durumdan kurtarması için yeni bir seçilmiş kişi (aslında filmde "Mesih" kelimesi kullanılıyordu ama ben biraz ehlileştirdim) gönderilmiştir. Evet, bu sefer gönül rahatlığıyla "konunun özetinin özeti bu

The Matrix: Path of Neo inceleme 5

The Matrix: Path of Neo inceleme 7

The Matrix: Path of Neo inceleme 8

The Matrix: Path of Neo inceleme 13

The Matrix: Path of Neo inceleme 17

The Matrix: Path of Neo inceleme 27

The Matrix: Path of Neo inceleme 23

The Matrix: Path of Neo inceleme 19

The Matrix: Path of Neo inceleme 32

The Matrix: Path of Neo inceleme 30
kayabas
Albay
Albay
kayabas

Kadın
İş Ve Hobiler : www.oyuncu-forumu.tr.cx, kızlar, AVATAR, drake & josh
Lakap : Cücü

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimeÇarş. Ağus. 20, 2008 3:58 pm

son grafikler güzel ama diğerleri kötü
http://www.oyuncu-forumu.tr.cx
baraninho
Mavi tim
Mavi tim

Erkek
Lakap : c.ronaldo!!!

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 5:05 am

güzel oyun emeğine sağlık
GhoStRiDer
Ast Subay
Ast Subay
GhoStRiDer

Erkek
İş Ve Hobiler : futbol
Lakap : DANİEL GÜİZA

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 5:05 am

ben oynadım oyunu çok güzel Razz
Admin
Kurucu
Kurucu
Admin

Erkek
İş Ve Hobiler : Rap-Forum
Lakap : DJ

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 10:06 am

Sana Öle Gelio İlk Grafikler Oyun Ağır ÇEKİMDEYKEN ÇEKİLDİĞİ İÇİN ÖLE BEN BİTİRDİM VE MÜKKEMELEE
https://fulloyun.forumakers.com
kayabas
Albay
Albay
kayabas

Kadın
İş Ve Hobiler : www.oyuncu-forumu.tr.cx, kızlar, AVATAR, drake & josh
Lakap : Cücü

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 1:46 pm

bu oyun max pane fln mı uçuyon
http://www.oyuncu-forumu.tr.cx
Admin
Kurucu
Kurucu
Admin

Erkek
İş Ve Hobiler : Rap-Forum
Lakap : DJ

MesajKonu: Geri: The Matrix: Path of Neo inceleme   The Matrix: Path of Neo inceleme Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 2:03 pm

Bu Oyun Max Payneye Basar Süpperrr Bişi Filmle Orrantılı gidio
https://fulloyun.forumakers.com

The Matrix: Path of Neo inceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Matrix 2 Path Of Neo
» Dracula 3: The Path of the Dragon