Oyuncu-FoRUmU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaTAM oYUNLARLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme

+2
kayabas
can
6 posters
YazarMesaj
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Empty
MesajKonu: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 1:26 pm

Her yıl bir yenisi çekilen Harry Potter film serisinin bir yenisi bu hafta vizyonda olacak. Tabii filmden 1-2 hafta önceden çıkarılan oyunlar, film için ufak bir enstantane yaşamanızı sağlıyordu. Eski oyunlar, gerek karakter modellemeleri, gerekse oyunun monotonluğundan dolayı pek tutmuyordu. Oyuncular sadece geçmiş oyunları zaman doldurmak ve büyü yapmanın erdemini çözmek için oynuyordu neredeyse Smile En son oyuna giriyor ve yeni bir öğrencilik yılına daha adımızı atıyoruz...

The Dark Mark

Oyunda bizi değişik bir menü karşılıyor. İlk göze çarpan hüsran ise Options diye bir bölümün doğru dürüst olmayışı. Yani sadece basit 2 ayardan oluşan Options bölümü çok sönük kalmış. Grafikte birçok yeniliğe gitmiş olan EA, ayarları daha çok ayrıntılandırmalıydı.

Uzun sözün kısası hikayeye gelelim. Açılış videosu, filmin başları hakkında bize bir çok ipucu sunuyor. Güzel seslendirmeler ve sanat kokan bu videoyu geçtikten sonra oyunumuza başlıyoruz...

Kitabı okuyanlar bilir, filmin başındaki Quiddich kampına gelen ölüm yiyenler, gök yüzüne saçtıkları Dark Mark ile kamp alanına baskın yapmışlardı. İşte tam o esnada oyunumuz başlıyor. Ve ölüm yiyenlerle kapışmaya hazırlanıyoruz...

Burada oyuna başlasak da devamını da anlatmadan olmaz. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu bu yıl Üç Büyücü Turnuvasına ev sahipliği yapmaktadır. İki konuk büyücü okulunu ağırlayan Hogwarts, Ateş Kadehi'ne isimlerini koyup, turnuva şampiyonlarını belirleyecek öğrencileri de barındırmaktadır. Beklenmedik bir şekilde turnavaya katılan Harry Potter'ı birçok zorlu görev ve karanlık saatler beklemektedir...

Magical Contest

Karakter modellemeleri ve oyunun monotonluğundan bahsetmiştik. EA Games oyuncuların bu sorunlarını anlamış olacak ki, 4 kez çıkardığı oyun serisine bir yenisini daha eklerken köklü değişikliklerden faydalanmış. Mesela, eskiden sadece gerektiği yerlerde, gerektiği varlıklara, gerektiği büyüyü yapabiliyorduk. En ufağından bir örnek vermek gerekirse, cisimleri haraket ettirme büyüsü olan "Wingardium Leviosa" sadece kayaları kaldırıp butonlara basmak için kullanılırdı, ya da "Flipendo" kayaları hareket ettirmek için. Fakat şimdi ise bizi Diablo ya da Might and Magic serisinden alışageldiğimiz serbest büyü olanağı bekliyor. Artık sadece gerektiği yerlerde değil, istediğimiz zaman, havaya bile büyü atabilir, ya da Wingardium Leviosa'yı sadece kayaları hareket ettirmek amacıyla kullanmak için değil de, zorlu düşmanları kaleden aşağıya sallayıp kamikaze yapmak için kullanabilirsiniz Smile

Gelelim oyundaki özelliklere; oyunlarda artık bir klasik haline gelmiş, Bertie Botts Beans'de yer alıyor (Bunca oyunda yer alan bir özelliği son oyunda kaldırmak hoş olmaz tabii Smile Yine yerlerde, ya da büyü yaptığınız bir yaratığın veya cismin içinden çıkan bu Bean'lerle, sihirli kartlara sahip olabilirsiniz.

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 4

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 5

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 9

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 7

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 10

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 12

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme 14
kayabas
Albay
Albay
kayabas

Kadın
İş Ve Hobiler : www.oyuncu-forumu.tr.cx, kızlar, AVATAR, drake & josh
Lakap : Cücü

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimeSalı Ağus. 19, 2008 3:20 am

oyun süper ben son bölümde kaldım son bölüm çoook zor eğer konsolunuz warsa 2-3 kişiyle oynaya bilirsiniz bi de son böllümü geçen bana söylesin ben geçemedim No
http://www.oyuncu-forumu.tr.cx
Admin
Kurucu
Kurucu
Admin

Erkek
İş Ve Hobiler : Rap-Forum
Lakap : DJ

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 2:07 pm

kayabas demiş ki:
oyun süper ben son bölümde kaldım son bölüm çoook zor eğer konsolunuz warsa 2-3 kişiyle oynaya bilirsiniz bi de son böllümü geçen bana söylesin ben geçemedim No

Vayy kONSOLLA oYNAMAK lAZIM bİDE bEN bUNU oYNADIM çOK sARMADI bENİ
https://fulloyun.forumakers.com
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek
İş Ve Hobiler : RaP ve Forum
Lakap : ÇoKoNaT

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 6:25 am

süper bişi
topsakalFB
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
topsakalFB

Erkek
İş Ve Hobiler : piano çalmak ve aikido yapmak
Lakap : Yağız

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePaz Eyl. 14, 2008 10:50 am

ben de oynadım ama pek sevmedim
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 8:41 am

indiriyorum
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 12:26 pm

bencede indir çünkü süpper ötesi
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 4:57 am

nası yüklicem
can
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye
can

Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 1:15 pm

nerden bileyim ben kayabas a sor
TaNo96
VIP ÜYE
VIP ÜYE
TaNo96

Erkek

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 1:23 pm

olma kayabaş deme abine abi yada cücüye de:D:D:D
Fanatik_GSli
Binbaşı
Binbaşı
Fanatik_GSli

Erkek
İş Ve Hobiler : Basketbol Ve Galatasaray

MesajKonu: Geri: Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme   Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 7:06 am

oyun çok güzel

Harry Potter and the Goblet of Fire inceleme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter and the Prisoner of Azkaban inceleme
» Harry Potter and the Philosopher's Stone inceleme
» Harry Potter and the Order of the Phoenix inceleme
» Harry Potter: Quidditch World Cup inceleme
» Harry Potter and the Chamber of Secrets inceleme